Kdy stud není na místě

Zejména ženy trpí jednou nepříjemnou záležitostí. A věřte, že slovo „trpí“ je zde docela namístě. Inkontinence je sice nijak nebolí, ale psychicky strádají o to více. Ženy se mnohdy za tento problém stydí natolik, že je pro ně nepředstavitelné někomu se svěřit. A to i v případě, že by se měly poradit se svým lékařem. Přitom inkontinence není vůbec nijak výjimečná.
veřejné označení wc

o   Tímto problémem se trápí v české populaci až sedm set tisíc žen.
o   Pro představu – je to počet obyvatel Brna a Ostravy dohromady.
Rozhodně je tedy nesmysl se za tuto potíž stydět. Lékaři rozdělují inkontinenci na stresovou a urgentní.
a)      Stresová – její příčiny jsou většinou fyzického rázu. Žena má z nějakého důvodu oslabený svěrač močové trubice a svaly pánevního dna. Poprvé se tento problém může projevit už v těhotenství nebo po porodu. Nebezpečí se zvyšuje při smíchu, kašli, kýchnutí nebo zvedání těžšího předmětu.
b)      Urgentní– tento problém se odehrává většinou v hlavě. Bývá totiž vyvolán psychickým tlakem ve formě stresu. Postižený má náhlé nucení na malou stranu, které je natolik silné, že není schopen doběhnout na nejbližší toaletu.
veřejné označení wc

300x300ekopleny-1515522297.jpg

Odhalení příčiny pomůže v léčbě

Problém samovolného úniku moči může být také způsoben některými léky, které podporují vylučování vody z organismu. Inkontinenci může zhoršit i alkohol, nikotin, kofein a některá potravinářská barviva. Léčba spočívá v posilování pánevního dna vhodným cvičením. Pokud právě tyto problémy řešíte, zkuste si zjistit něco o speciálních cvicích, které se nazývají Kegelovy.
o   Pokud by problém neustával, je možné přistoupit i k chirurgickému řešení.
o   Při operaci se střední část močové trubice podepře speciální páskou.
Existují ale také některé léky, které mohou problém pomoci řešit. Důležité je, aby se člověk za projevy svého těla nestyděl a řešení problému neoddaloval.

Kdy stud není na místě
Ohodnoťte příspěvek