Mnoha neduhům lze zabránit

Každý člověk stárne. To je jistě jasné. Jenže nám nestárne tělo všem stejně. Někdo je v sedmdesáti jako mladík, někoho trápí neduhy už od čtyřiceti. Jednou nepříjemnou záležitostí, kterou na nás sesílá věk, je pocit těžkých nohou.
unavený muž v posteli

–         Jak náš organismus stárne, dochází v něm k degeneraci kolagenu, který je zodpovědný za správnou funkci našich cév.
–         Pokud nefunguje tak, jak má, dochází ke tvrdnutí, kornatění cév a vzniku různých onemocnění cévního systému.
Patologické změny v cévním systému mohou být způsobeny nejen degenerativními procesy kolagenu, ale i genetickými faktory. Je tento stav nevyhnutelný? Dostaneme se do této fáze všichni? Není to tak.
klučičí botička

Vědět, jak na to

Správnou stravou a životním stylem se můžeme proti křečovým žilám bránit.
·        Vitamín C– přispívá k normální tvorbě kolagenu. Ochraňuje buňky před oxidativním stresem.
·        Vitamíny řady B a kyselina listová– přispívá k normálnímu metabolismu homocysteinu, který poškozuje tkáně cév. Homocystein je aminokyselina, která vzniká při normálním metabolismu u savců.
·        Grape seed– extrakt (olej) z hroznových semínek. Je to silný antioxidant, který má za úkol posilovat činnost kardiovaskulárního systému. Dalším jeho kladem je to, že dodává energii a odstraňuje únavu.
·        Přeslička rolní– tak trochu přehlížená bylinka, která podporuje pružnost kardiovaskulárního systému.
·        Jinan dvoulaločný– známý také jako ginkgo biloba. Je to antioxidant, který nám pomáhá s oběhovým systémem, se správnou cirkulací krevního systému a také udržuje ve správném chodu naše smysly – zrak, sluch. A také správnou činnost mozku.
·        Kopřiva dvoudomá –nejen, že má protizánětlivé účinky, ale kromě toho i zmírňuje pocit těžkých nohou a je to vzpruha pro naše srdce.
Pokud se Vám nechce si denně dělat nálevy ze všech zmíněných bylin, stačí zajít do lékárny, kde Vám určitě poradí, jaký doplněk stravy užívat.

Mnoha neduhům lze zabránit
4.8 (95%)4