„Nu vot.“ Učíme se rusky

Tímto nejrozšířenějším slovanským jazykem mluví okolo 270 milionů lidí.

Moje generace ji měla ve škole povinnou. Ti o pár let starší od čtvrté třídy, my, od páté. Těšila jsem se na to. Podle starých učebnic, co jsme měli doma, jsem se s pomocí ostatních ledacos naučila už o dva roky dřív, než jsem musela a byla jsem na to hrdá. Možná si řeknete, že to bylo proto, že nám byla podsouvána, ale já její malebný zvuk mám ráda dodnes.

I když se to může někomu zdát neskutečné, existují instituce, které ruský jazyk vyučují už děti od 4 let. A zájem je.
tři knihy

Prozíraví rodiče už malé děti přihlásí do kurzu, kde si jejich ratolesti lehce zapamatovávají nová slova a souvislosti s určitým předmětem. Ano, jejich mozek je jako houba, která je schopná vstřebávání. A nejen, že jim učení půjde samo, ale zapamatují si to napořád. Výuka probíhá formou her a malování.

Nemusíte se bát, že se jim do hlavy nevejde už angličtina. Tu můžou přibrat o něco později.

Výuka starších je samozřejmě přizpůsobená jejich školnímu rozvrhu a rodičovským časovým možnostem.

 

Protože ale stoupá požadavek zaměstnavatelů na tento jazyk, je možné ho studovat i v dospělém věku. Nemusíte se toho bát. Stačí, když si třeba s kolegou najdete školu v takové vzdálenosti od místa bydliště, či pracoviště, která vám bude vyhovovat, a můžete všem okolo říct – Učíme se rusky.Nikdo se vám nebude smát. A když, tak je to hlupák. Je to cizí jazyk jako každý jiný a umět ho, bude pro vás velké plus.

Jestli se vám ale nechce nikam docházet, můžete se začít učit on-line. Má to své výhody. Lekce je opravdu soukromá. Dokonce je jen na vás, jaké tempo výuky si zvolíte. Jestli už něco ovládáte, stačí, abyste si zvolili úroveň, která vám vyhovuje.

Na konci každého měsíce dostanete test a velkým testem kurz ukončíte.

Samozřejmě, že po úspěšném dokončení získáte certifikát.

 zápisky a kniha

Jestli byste se raději učili přímo v Rusku, máte možnost absolvovat jazykový pobyt. Studovat můžete v Moskvě, nebo v Petrohradu. Obě města jsou krásná.

V Moskvě se můžete projít po Rudém náměstí, navštívit Treťjakovskou galerii, nebo chrám Vasila Blaženého, či zajít do některého z divadel.

Petrohradu se říká Benátky severu, protože car Petr veliký ho nechal vybudovat v oblasti bažin a močálů. Ale dnes to nepoznáte. Stojí u břehu Baltského moře a je jedním z nejdůležitějších ruských přístavů. Pyšní se spoustou památek, které jsou zapsány na seznamu UNESCO. Najdete tu kostely, paláce a romantické vodní kanály. Samozřejmě, že pokud tu budete, „musíte“ navštívit Zimní palác s Ermitáží nebo Isakijevský chrám.

Vhodné období pro studium je od jara do podzimu.

I kdybyste měli pocit, že ruštinu neupotřebíte, učit se jen tak pro sebe, není na škodu. Protože jak se říká: Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem.

4.3
03